
Przepustowość i przychody klubu Nexeltron.
Klub ma 16 stanowisk i może wykonać ok. 10 890 sesji miesięcznie. 300 członków zajmuje ok. 25% tego czasu. Pozostałe ok. 75% klub sprzedaje osobom spoza klubu i firmom, wyłącznie poza godzinami szczytu członków.
Pojemność
Do 386 sesji dziennie na 16 stanowiskach.
Klub jest czynny od poniedziałku do soboty 6:00–22:00 i w niedzielę 8:00–16:00, czyli 104 godziny tygodniowo. Po każdej sesji jest 15 minut przerwy na dezynfekcję i przygotowanie stanowiska.
| Technologia | Stanowiska | Sesja | Sesje dziennie pon.–sob. | Sesje w niedzielę | Sesje miesięcznie |
|---|---|---|---|---|---|
| Tlenoterapia hiperbaryczna | 3 | 60 min | 39 | 18 | 1 092 |
| Krioterapia | 1 | 3 min | 54 | 27 | 1 521 |
| Masaż AI | 2 | 30 min | 42 | 22 | 1 187 |
| Presoterapia | 4 | 30 min | 84 | 44 | 2 375 |
| Terapia kontrastowa | 2 | 20 min | 54 | 28 | 1 525 |
| Terapia światłem czerwonym | 3 | 20 min | 81 | 42 | 2 288 |
| Haloterapia | 1 sala, 2 miejsca | 45 min | 32 | 16 | 901 |
| Razem | 16 | 386 | 197 | 10 890 |
Miesiąc = 26 dni pon.–sob. i 4,33 niedzieli. Sesje na stanowisko = zaokrąglenie w dół z (czas otwarcia + 15 min) / (czas sesji + 15 min). Krioterapia wymaga pracownika przy każdej sesji; 54 sesje dziennie to limit sprzętu, nie obsady.
Obłożenie przez członków
Członkowie zajmują mniej niż jedną czwartą czasu stanowisk.
Członek wykorzystuje średnio 85% z 30 jednostek, czyli ok. 8 sesji miesięcznie: najczęściej tlenoterapię, presoterapię i światło czerwone. Jedynym wąskim gardłem jest tlenoterapia wieczorem; pozostałe technologie nawet w szczycie nie przekraczają 37% obłożenia.
| Obłożenie w miesiącu / w godzinie szczytu (wt. 18–19) | 200 członków | 250 członków | 300 członków |
|---|---|---|---|
| Tlenoterapia hiperbaryczna | 34% / 58% | 43% / 72% | 51% / 86% |
| Terapia światłem czerwonym | 15% / 24% | 19% / 31% | 22% / 37% |
| Masaż AI | 14% / 24% | 18% / 29% | 22% / 35% |
| Presoterapia | 14% / 24% | 18% / 29% | 22% / 35% |
| Krioterapia | 11% / 19% | 14% / 24% | 17% / 28% |
| Haloterapia | 9% / 14% | 11% / 18% | 13% / 21% |
| Terapia kontrastowa | 8% / 13% | 10% / 16% | 12% / 19% |
| Klub – czas wszystkich stanowisk | 16% | 20% | 25% |
| Sesje członków miesięcznie | 1 590 | 1 987 | 2 384 |
Profil godzinowy: trzy fale popytu w dni robocze – przed pracą (7–9), w porze lunchu (11–15) i po pracy, ze szczytem 18–19. Rozkład tygodnia: wtorek–czwartek po 16%, niedziela 8%. Dane rynkowe z klubów wellness, spa i studiów regeneracji; Nexeltron OS zweryfikuje profil własnymi danymi od pierwszego dnia.
Limit członków
300 członków to komfort premium przy 3 komorach.
Limit wyznacza dostępność wieczornych terminów tlenoterapii, bo to główny powód zakupu członkostwa. Powyżej limitu klub prowadzi listę oczekujących, a lokal ma od początku miejsce i przyłącza pod 4. komorę (+33% pojemności tlenoterapii, ok. 370–420 członków).
| Ocena | Liczba członków | Tlenoterapia w godzinie szczytu |
|---|---|---|
| Bardzo komfortowo | do ok. 280 | do 80% |
| Komfort premium – limit klubu | 300 | 86% przy 85% jednostek, 71% przy 70% |
| Granica | 313–348 | 90–100%, pierwsze odmowy terminów 17–20 |
| Za dużo przy 3 komorach | powyżej 350 | powyżej 100% |
Po 3 miesiącach działania limit weryfikują dane z Nexeltron OS: jeśli tlenoterapia w szczycie jest zajęta poniżej 80%, limit rośnie do 330–350, a pierwszy sygnał, że członkowie nie znajdują terminów, uruchamia dostawienie 4. komory.
Przychody klubu
Stałe członkostwa i sprzedaż wolnych sesji.
Przychód z członkostw jest stały i nie zależy od wykorzystania jednostek. Po obsłużeniu 300 członków zostaje ok. 8 365 wolnych sesji miesięcznie. Każde 10% z nich sprzedane osobom spoza klubu to ok. 27,5 sesji dziennie i ok. 95 tys. zł netto miesięcznie.
miesięcznie z 300 członkostw (1 050 zł z VAT = 854 zł netto)
przychodu miesięcznie przy 300 członkach i sprzedaży 10% wolnych sesji
przychodu rocznie w tym wariancie; obłożenie klubu ok. 33%
przychodu miesięcznie to próg rentowności klubu – z dowolnego miksu
300 członków i różna sprzedaż wolnych sesji
| Sprzedane wolne sesje | Sesje osób spoza klubu miesięcznie | Dziennie | Przychód netto miesięcznie | Przychód netto rocznie | Obłożenie klubu | Obłożenie tlenoterapii |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0% (same członkostwa) | 0 | 0 | 273 tys. zł | 3,27 mln zł | 26% | 54% |
| 5% (ostrożnie) | 418 | 13,7 | 320 tys. zł | 3,84 mln zł | 30% | 57% |
| 10% (bazowo) | 837 | 27,5 | 367 tys. zł | 4,41 mln zł | 33% | 59% |
| 20% | 1 673 | 55 | 462 tys. zł | 5,54 mln zł | 41% | 64% |
| 30% | 2 510 | 82,5 | 556 tys. zł | 6,67 mln zł | 48% | 68% |
Przychód obejmuje członkostwa, średnio 1,5 dodatkowej jednostki na członka miesięcznie (45 zł) i sesje osób spoza klubu po cenach z cennika. Kwoty netto (bez 23% VAT), dojrzały miesiąc. Wolne sesje dla osób spoza klubu leżą głównie poza szczytem: 6–7, 9–11 i 20–22.
200, 250 i 300 członków przy sprzedaży 10% wolnych sesji
| Tys. zł netto miesięcznie | 200 członków | 250 członków | 300 członków |
|---|---|---|---|
| Członkostwa | 171 | 213 | 256 |
| Dodatkowe jednostki | 11 | 14 | 16 |
| Sesje osób spoza klubu | 105 | 100 | 95 |
| Przychód netto miesięcznie | 287 | 327 | 367 |
| Przychód netto rocznie | 3,44 mln zł | 3,92 mln zł | 4,41 mln zł |
| Obłożenie klubu / tlenoterapii | 26% / 43% | 30% / 51% | 33% / 59% |
Mniej członków oznacza więcej wolnych sesji do sprzedaży, więc różnica w przychodzie jest mniejsza niż różnica w członkostwach. Wycena spółki, przykładowe dywidendy i IRR na stronie emisji opierają się na tym modelu: sprzedaż 10% wolnych sesji (w 1. roku 5%), bez pakietów firmowych. Wyższe poziomy sprzedaży to potencjał ponad model.
Firmy i korporacje
Wolny czas stanowisk to drugi strumień przychodu.
Pakiety firmowe trafiają wyłącznie w godziny poza szczytem członków: 6–9 dla krótkich sesji, 9–16 dla tlenoterapii, Masażu AI i presoterapii, 20–22 dla haloterapii. Członkowie zachowują pierwszeństwo rezerwacji 14 dni naprzód.
| Cel obłożenia klubu | Sesje osób spoza klubu dziennie | W tym firmy | Przychód netto miesięcznie (rabat firmowy 20%) | Obłożenie tlenoterapii |
|---|---|---|---|---|
| 33% – bazowo, bez firm | 27,5 | 0 | 367 tys. zł | 59% |
| 50% | 89 | 62 | 537 tys. zł | ok. 68% |
| 60% | 126 | 99 | 639 tys. zł | ok. 75% |
Firma z 20 pracownikami korzystającymi z 4 sesji miesięcznie to 80 sesji miesięcznie. Do 50% obłożenia potrzeba ok. 24 takich firm, do 60% – ok. 37. Kanały: benefity pracownicze, korporacje z okolicznych biurowców, hotele, kluby sportowe, trenerzy i fizjoterapeuci. Przy sprzedaży powyżej 30% wolnych sesji zespół klubu trzeba powiększyć.
Nexeltron OS, App i AI
Własny system sprzedaje czas urządzeń, nie tylko sprzęt.
Nexeltron nie dostarcza samych urządzeń. Dostarcza urządzenia, model klubu i cały spersonalizowany system, który zarządza popytem. Dzięki niemu klub utrzymuje komfort członków przy wyższym obłożeniu niż typowy klub.
Nexeltron OS
Widzi obłożenie każdej komory i stanowiska w czasie rzeczywistym. Limit członków i decyzję o 4. komorze ustawiamy na danych, a nie na benchmarkach.
Nexeltron AI
Podpowiada członkom wolne terminy i technologie poza szczytem, np. tlenoterapię o 13:00 zamiast 18:00, i wyrównuje krzywą popytu.
Nexeltron App
Wymusza pierwszeństwo członków przez 14 dni i oddaje wolne terminy osobom spoza klubu w krótkim oknie, bez pracy recepcji.
Konta firmowe
Pula jednostek dla firmy, okna rezerwacji poza szczytem i raport wykorzystania dla działu HR.
Analiza bazowa z 31.10.2026. Ceny, czasy sesji i jednostki według cennika i zasad członkostwa nexeltron.com. Profil popytu oparty na danych rynkowych z USA i Wielkiej Brytanii (Mangomint, BusinessDojo, SchedulingKit, Wellness Franchise HQ, RunRepeat); zostanie zweryfikowany danymi z Nexeltron OS po 3 miesiącach działania. Materiał informacyjny; nie stanowi oferty ani rekomendacji inwestycyjnej.